10 ötlet, mivel üssétek el az időt otthon, ha kint szakad az eső és éppen egyik játékukhoz sincs kedvük a gyerekeknek, vagy ha csak egy jó kis közös programra vágytok.
- Tésztalánc. Szórj egy marék üreges tésztát az asztalra, tegyél mellé madzagot vagy fonalat és indulhat a fűzés. A tésztaszemeket akár ki lehet festeni.
2. Mi hiányzik? Néhány tárgyat pakoljunk ki az asztalra. Olyanokat, melyeket jól ismernek a gyerekek. Majd kérjük meg őket, hogy forduljanak el. Ezalatt vegyünk el egy tárgyat az asztalról, rejtsük el. Nekik pedig meg kell mondani, mi hiányzik az asztalról.
3. Válogatás. Szórjunk egy tálba rizst majd tegyünk hozzá pl vöröslencsét, lényeg, hogy színben eltérjen a rizsétől. Majd gyermekünknek ki kell válogatni a lencsét a rizsből. Ezt akár kézzel, akár valamilyen eszközzel, pl evőpálcikával is megteheti.
4. Akadálypálya. Építsünk akadálypályát, amin gyermekünknek végig kell haladnia. Használjuk hozzá a lakásban fellelhető tárgyakat, pl párna, amit ki kell kerülni, szék, ami alatt át kell bújni, 3-4 baba vagy bármi amik körül szlalomban kell elszaladni stb. (Persze csak ha az alsó szomszédnak nincs ellenvetése)
5. Torna. Tornázzunk egyet a gyerekekkel. Biztosan nekünk sem árt egy kicsit átmozgatni az izmainkat 😊 Persze nem kell túlzásba vinni, egy kis helyben futás, óriás és törpejárás, ami épp eszünkbe jut. 10 perc bőven elég. (Itt szintén gondoljunk a szomszédokra)
6. Fekete fehér igen nem. Nagyon szerettem gyerekként. A szabály egyszerű, van a kérdező és a válaszadó. A válaszadó nem mondhatja ki az említett 4 szót, míg a kérdező mindent elkövet, hogy ezt mégis megtegye.
7. Hideg-meleg. Egy tárgyat rejtsünk el a szobában. Persze, előtte mutassuk meg a gyerekeknek. Miután elrejtettük, a gyerekeknek meg kell keresniük, mi pedig a hideg, langyos, meleg, melegszik stb szavakkal segíthetjük a keresést.
8. Divatbemutató. Hagyjuk, hogy a gyerekek maguk válogassák ki, mit szeretnének felvenni. Kérjük meg őket, hogy tartsanak nekünk divatbemutatót. Kapcsoljunk zenét a showhoz 😊 Ha van rá lehetőségünk, készítsünk fotókat esetleg videót, jó mulatság lesz visszanézni.
9. Ne lépj a földre! A játék lényege, hogy el kell jutni A-ból B-be anélkül, hogy a gyerekek hozzáérnének a padlóhoz. Ehhez segítségül használhatnak különböző eszközöket, pl kispárna, konyharuha vagy szalvéta, amit otthon találunk.
10. Sógyurma. Amire szükségünk lesz: 200g liszt, 100g só,250ml langyos víz, 1,5 evőkanál olaj, acrylfesték és ecset, egy pohár víz az ecset öblítésére és sütiforma. A lisztet, sót, langyos vizet és az olajat egy tálban összekeverjük. Emlékeztessük gyerekeinket, hogy ez nem ehető! A kész tésztát a gyerekek kedvük szerint formázhatják. Ha elkészültek, akkor sütőben először 60 percig 70 fokon, majd 2 órán keresztül100-120 fokon sütjük. Amint a figurák kihűltek lehet őket festeni.
Jó szórakozást kívánok!